GERİEN

Bir Sevgililer Günü Klişesi: Her Yerde Kalp Var!

Yazıya göz atmadan önce duyurmak isterim; bu yazı klasik formundan hiç mi hiç ödün vermeden, sizin kalbinizi de ele geçirecek çekicilikte bol bol kalp içerir. Benim bile yıllardır mesafeli durduğum kalp formunu, bu yazıda kaleme alacak kadar çekici kılan ise Sevgililer Günü bahanesiyle karşıma çıkan özgün ve zevkli tasarımlar oldu. Bir Sevgililer Günü klişesi gibi gözükse de, kıyafet ve aksesuarda abartılı ya da minimal kalpler taşımayı sevenlerin sayısı sandığımızdan daha fazla. Aksesuarlarda bolca karşımıza çıkan kalp formları, büyük modaevlerinin Sevgililer Günü’ne özel çıkardıkları kapsül koleksiyonlarda da bir hayli kalp fethedici.

Büyük Modaevlerinin Sevgililer Günü Koleksiyonları

En şık kalpli tasarımlara Miu Miu, Valentino, Alexander McQueen, Dolce&Gabbana gibi büyük modaevlerinin koleksiyonlarında rastlamak mümkün. Markaların Sevgililer Günü için hazırladıkları özel kapsül koleksiyonlar bile var. Örneğin, Fendi 14 Şubat’ta, Mon Trésor adını verdiği yeni ‘it’ çantasını satışa sunmaya hazırlanıyor. Galeride aksesuardan kıyafete, kalp formunu herkese sevdirmeye niyetli en özgün tasarımları bir arada bulabilirsiniz.

Comme des Garçons Play

Comme des Garçons Play’in ikonik kalp deseni, parfümden ayakkabıya, t-shirtten gömleğe, şekilden şekle ve renkten renge girerek zamansız bir hediye seçeneği yaratıyor aslında. Comme des Garçons Play markası, Sevgililer Günü’nde kapınızı çalmasını bekleyeceğiniz en ‘cool’ hediyelerden biri olabilir.Güneş Gözlükleri Kalp Formuna Bürünürse

Trend öncüleri, Saint Laurent’in kalp formundaki ‘Loulou’ model güneş gözlüklerini almak için Sevgililer Günü’nü beklemedi bile. Ama sizden Sevgililer Günü hediyesi bekleyen biri varsa, trende uygun iyi bir hediye seçeneği olabilir. Öte yandan, Tom Davids’in kemik çerçeveli kalp şeklindeki gözlükleri de sezonun en şık tasarımları arasında gösteriliyor.

Statement Küpeler

Son birkaç sezona damgasını vuran vazgeçilmez ‘statement’ küpeler de Sevgililer Günü’nü es geçmeyip, bu formun en havalı ve gösterişli haline bürünüp karşımıza çıktı. H&M’den Tommy Hilfiger’a, Dolce&Gabbana’dan Kate Spade’e birçok marka bu küpelere koleksiyonlarında yer verdiğinden, her bütçeye uygun seçeneklerini bulmak oldukça mümkün.

Türk Tasarımcıların Sevgililer Günü Koleksiyonlarında Neler Var?

Koleksiyonlarını yakından takip ettiğim Türk takı tasarımcıları da 14 Şubat için şahane tasarımlara imza atmışlar. Batya Kebudi, Kısmet by Mika ve İris Ivy koleksiyonlarından en zarif parçaları galeride bulabilirsiniz.