GERİEN

Kış Sezonunda Tarzını Şapkalarla Yaşa

Kışın kat kat giyinmeyi eğlenceli kılan en güzel şey kesinlikle aksesuarlar. Kış gardırobunun vazgeçilmez aksesuarları, sizi soğuktan korumanın yanı sıra, günlük stilinizin en dikkat çekici parçalarına da dönüşebilir. Büyük moda evlerinin 2017-18 Sonbahar/Kış sezonunda, aksesuarlar her zamankinden daha ön planda yer alırken; şapkaların ise altın çağını yaşadığını görüyoruz. Ben de bu yazıda sizlerle sezonda öne çıkan 5 farklı şapka trendini paylaşmak istedim.

Kış gardırobunuza dikkat çekici aksesuarlarla yeni bir hava katmak isterseniz, klasik düz modeller dışında renk ya da tasarım konusunda biraz daha cesur bir adımla, sezon trendlerini stilinize uygun bir şekilde yorumlayabilirsiniz.

Berelerde Fransız Etkisi

Bu sezon öne çıkan Parizyen stili ‘beret’ler, sokak modasını çoktan ele geçirdi bile. Paris Moda Haftası’nda Christian Dior’un 2017-18 Sonbahar/Kış defilesinde de şovun yıldızı Fransız devrim ruhunu yansıtan kesinlikle bu Parizyen bereler oldu. Gelecek sezon da yükselişe devam edeceği kesinleşen Parizyen bereler, yalnızca Fransız it-girl’lerin üzerinde değil, uluslararası moda sahnesinde de yerini alacak gibi gözüküyor. Ünlü modaevlerinin yanı sıra, kolay ulaşılabilir birçok hazır giyim markasının aksesuar bölümünde kolayca karşınıza çıkabilecek bu bereler, sezonun trendine de uygun bir seçenek olabilir.

Hafif yanda takacağınız bu berelerle, ensede minik bir topuz ya da yana alınmış bir atkuyruğu ile kolayca bu Parizyen havaya bürünebilirsiniz. Birbirinden farklı bereler ve kullanımlarına göz atmak isterseniz galeriye mutlaka bir bakın.

Oversize Şapkalar

2017-18’in Sonbahar/Kış sezonunda dikkat çeken diğer bir şapka trendi ise XXL şapkalar. İlk bakışta bu trende ayak uydurmak biraz zaman alacak gibi dursa da, belki de klasik şapka modellerini kendine yakıştıramayanlar için kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Parizyen berelerin hakimiyetini sarsacak ‘büyüklükteki’ bu trendi bakalım hangi trend öncüleri sokak stiline taşıyacak? Galeride Prada’dan Marc Jacobs’a ve Miu Miu’ya bu trendin podyumlara nasıl yansıdığını görebilirsiniz.

Beyzbol Şapkaları

Son dönemde beyzbol şapkaları, beyzbol fanatiklerinin yanı sıra stil ikonlarının da vazgeçilmez aksesuarına dönüşüyor. 2016-2017 sonbahar kış defilesinde Vetements ile yükselişe geçen bu trend, Gucci’nin 2017-18 Sonbahar/Kış sezonunda yine karşımıza çıktı. Sokak stilinin gözdesi beyzbol şapkaları artık resmi olarak yüksek modaya girdi de diyebiliriz. Gucci’nin mübalağalı aksesuar felsefesinden şatafatlı bir şekilde nasibini alan beyzbol şapkaları, desenleriyle sportif halinden sıyrılsa da klasik düz modellerde spor ya da şık kombinleri tamamlamaya devam ediyor.

Kasket Şapkalar

Bu sezon kasketler de üzerindeki eski ve yaşlı imajını atıp, Sonbahar/Kış koleksiyonlarının yıldızı olmaya aday gibi gözüküyor. Fransız berelerinden sonra, sokak stilinde en sık karşılaştığımız bu trende ayak uydurmak için belki beylerin gardırobunu da karıştırmakta yarar var.

Vazgeçilmez Fedora Şapkalar

Bence kışın en havalı aksesuarı birkaç sezondur olduğu gibi kesinlikle klasik fedora şapkalar. Tarzınıza uygun fedorolarla bohem bir stile bürünmek de mümkün, şık bir kombini tamamlamak da. Maison Michel’den Borsalino’ya galeride sezonun en güzel fedora şapkalarını bir araya getirmeye çalıştım.