GERİEN

Saç Aksesuarları

Kullanmayı en sevdiğiniz aksesuar hangisi? Gözlük ve şapka benim asla kullanmaktan vazgeçemediğim aksesuarların başında yer alıyor. Peki ya saç aksesuarları? Bu sezon, saç aksesuarları altın çağını yaşıyor.

Unutuldukları yerlerden ortaya çıkıp aksesuar dolabının baş köşesinde yerlerini almaya çalışan saç aksesuarları, bir yandan bizi nostaljik bir yolculuğa çıkarırken, bir yandan da sokak stilinin gözde tamamlayıcıları olmaya hazır gözüküyorlar. En sade ve zarifinden, en iddialı ve gösterişli olanlarına bu sezon öne çıkan saç aksesuarı trendlerine göz atmaya hazırsanız; hemen başlıyorum.

Gösterişli Taçlar

Baharın gelmesiyle beraber berelerle vedalaşıp, prenses taçlarına merhaba demeye hazır olun. Tercihinizi ister ışıltılı taşlarla süslü, gösterişli, iddialı taçlardan yana; ister antik yunan mitolojisinden ilham alan daha romantik ve sade olanlardan yana yapabilirsiniz. Dolce & Gabbana’dan bir Türk markası olan Gaios’a sezonun en ilham verici taç modellerini sizin için galeride topladım.

90’ların Saç Aksesuarlarına Geri Dönüş

Sadece İlkbahar & Yaz sezonunda değil, saç aksesuarlarının hakimiyeti 2018-19 Sonbahar & Kış sezonunda da devam etmeye hazırlanıyor. Scrunchie trendinin yükselişinin ardından, bu sefer de 90’ların popüler ama unutulmuş saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Tom Ford’un disko bantlarından Alexander Wang'in 90'ları geri getiren saç modelleriyle yeniden yorumladığı mandal tokalara, Chanel’den, Max Mara’ya geniş bir nostalji turu galeride sizi bekliyor.

Saç Klipsleri

Yılların değişmez ama gölgede kalan saç klipsleri hiç bu kadar popüler olmamıştı. Hem romantik hem nostaljik bir havaya bürünmek isteyenlerin özellikle tercih edebileceği saç klipsleri bu sezon özellikle Versace ve Simone Rocha yorumuyla podyumlara damgasını vurdu diyebiliriz.

Saç Bantları

Saç bantları ile kaldığımız yerden nostaljiye devam. Görünümünüze daha spor ama havalı bir dokunuş katmak isterseniz özellikle saç bantlarını tercih edebilirsiniz. Tom Ford’un şubat yazısında da bahsettiğim statement küpelerle daha da göz alıcı bir şekilde podyuma taşıdığı bu trende ayak uydurmak sanırım hepsinden daha kolay olacak.

Ben Buradayım Diyen Aksesuarlar

Bu kadar nostalji yeter deyip, daha cesur, daha göz alıcı, daha avangart bir aksesuar tercihi yapmak isterseniz aradığınız ilhamı Comme des Garçons ya da Moschino’da bulabilirsiniz.

Yeni Nesil At Kuyruğu

Bu sezon podyumda, saç aksesuarlarıyla beraber klasik atkuyruğuna yepyeni bir yorum daha geldi: sarılı atkuyruğu. Chanel’in fütürist yorumuyla transparan tokalar ya da Lanvin’in romantik yorumuyla renkli kurdeleler sezonun olmazsa olmaz aksesuarları arasında anılıyor.

En Doğal Saç Aksesuarı Çiçekler

Sezon trendi olarak öne çıkmasa da baharı müjdeleyen çiçekleri her daim saç aksesuarı olarak kullanmak mümkün. Üstelik bunun için düğün hazırlığı yapıyor olmanız da gerekmiyor. Sevgili Bora Aksu’nun bir önceki İlkbahar & Yaz sezonunda tasarımlarını taçlandırdığı şahane saç aksesuarıyla bu yazıyı tamamlamak istedim.

Kış aksesuarlarıyla vedalaşırken, sezonun öne çıkan saç aksesuarının size de ilham olması dileğiyle.