GERİEN

Yeni yıl gecesi için hazırlıklar başlasın!

Benim için yeni yıl gecesi demek; en sevdiklerimle bir sofranın etrafında toplanmak demek. Özenle hazırlanmış yemekler, ailenle, dostlarınla gece yarısına kadar kahkahalar attığın, onlara minik ama anlamlı hediyeler verdiğin, kimsenin yüzünden gülümseme eksik olmayan bir gece demek.

Sofra sunumu önemlidir

En rahat ettiğim yer ise şüphesiz ev ortamı. Söz konusu kendi evimse, benim için öncelik sofra düzenlemesi olur. Her minik ayrıntıyı ince ince düşünmek benim için en büyük zevk. Yemek konusunda çok iddialı olmasam da, sofraya katacağınız küçük dokunuşlar da bence yemeklerin lezzeti kadar önemli. Yaratıcılığınızı konuşturmak için koskoca bir masanız ve her yerde kolayca bulabileceğiniz yeni yıl süsleri var. Yılbaşı ağacı için satılan süsleri sofranıza da mutlaka dahil edin. Benim yaptığım birkaç örneği hemen galeride paylaşıyorum. Ayrıca parkta bile kolayca bulabileceğiniz kuru dallar, çam dalları, kokinalar, kozalaklar sofranıza yeni yıl ruhu katmak için birebir.

Hediye paketi deyip geçmemek lazım

Gelelim bence en önemli diğer bir detaya; gelen misafirlere minik hediyeler hazırlamak. Önemli olan hediyenin küçüğü büyüğü değil, özenle hazırlanmış olması değil mi zaten? O yüzden ben ne alırsam alayım, paketleri her zaman kendim hazırlarım. Kendinizden bir dokunuş katmak inanın karşınızdakini iki kat daha fazla mutlu edecek. Size bol bol fikir vermesi açısından benim hazırladığım paketlerden örnekler ekledim yine galeriye. Başrolde kuru dallar, yeni yıl için satılan süsler ve kap kâğıtları var. Belki size de ilham veren bir paket olur. Çok daha fazlasını görmek isterseniz; bir başka ilham kaynağı ise kesinlikle Pinterest.

Hediye paketi tamam da, asıl ne hediye almalı diyorsanız, seçenekler çok olsa da, biraz daha kişisel bir hediye yakalamak bazen sandığımızdan zor olabilir. O yüzden sevdiklerimizin zevklerini bazen yakından takip etmekte yarar var. Ama asıl önemlisi, ne alırsanız alın nasıl sunduğunuz. Eğer son dakikacılardansanız; hediyeniz için minik bir karta notunuzu iliştirmeyi unutmayın. Hatta nerdeyse tüm sokak başlarında rastladığımız kokinalardan koca bir buket alıp, yeni yıl dileklerinizi dallarından sallandırıp, hediye etmeye ne dersiniz? Basit bir fikir bazen en yaratıcı fikir de olabilir. Önemli olan karşınızdakini bu ufak dokunuşlarla özel hissettirip, kocaman gülümsetmek.

Uludağ Premium ile kişisel bir dokunuş

Bir başka kişisel dokunuş için de tam da doğru yerdesiniz. Sadece 500 kişiye yılbaşı için ücretsiz bir uygulama yapmış Uludağ. Uludağ Premium şişesine onun ismini yazarak kendisine özel şişe hediye edebilirsiniz. Bunun için İsme Özel Etiket Formu’nu doldurmanız yeterli.

Peki bu gece ne giymeli?

İster evde ister dışarıda olun, bence azıcık abartıdan kimseye zarar gelmez. Pullar payetler gündelik kıyafetlerimize bile sızmışken, onları kıpkırmızı bir ruj ya da yüksek ökçeli kadife pabuçlarla tamamlamaktan ne zarar gelebilir ki? Yine parıltılı bir göz makyajı, ya da abartılı aksesuarlar bu gece içinizdeki ışıltıyı açığa çıkartmak için var. Hepsini bir arada yapmayın sakın ama. Zarif bir yeni yıl kostümü için, simsiyah giyinebileceğiniz gibi kıpkırmızı da giyebilirsiniz. Önemli olan onu tamamlayacağınız diğer aksesuarlarla dengelemek. Ya da tam tersi! Işıltıyı bol bol aksesuarlarda yer verip, bir jean ile bile hem şık hem rahat olmak da mümkün.

Şimdiden herkese mutlu yıllar! 2017 hepimize sağlık, huzur ve mutluluk getirsin!

Kıyafet görselleri için kaynakça;

www.vogue.com

www.net-a-porter.com