GERİEN

BBDSO 2018-2019 sezonunu 4 Ekim’de açıyor

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 4 Ekim Perşembe günü düzenlenecek konser ile 2018-2019 sezonuna başlıyor. Orkestranın daimi şefi Dağhan Doğu’nun yöneteceği konserde, piyanist ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay; Rossini, Grieg, Verdi ve Çaykovski’nin eserlerini Bursalı müzikseverler için seslendiriyor.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Uludağ Premium sponsorluğundaki Bursa Filarmoni Derneği’nin destekleriyle klasik müziği geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor. BBDSO, Bursalı müzikseverlerin heyecanla beklediği 2018-2019 sezonuna 4 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek açılış konseri ile başlıyor. 19. yüzyılın önemli bestecileri Gioacchino Rossini, Edvard Grieg, Giuseppe Verdi ve Pyotr Ilyiç Çaykovski’nin eserlerinin çalınacağı konseri, BBDSO’nun daimi şefi Dağhan Doğu yönetiyor. Eserlere uluslararası müzik kariyeriyle ülkemize büyük gururlar yaşatan piyanist ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay hayat veriyor.

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konser, İtalyan besteci Gioacchino Rossini’nin “Hırsız Saksağan Uvertürü” ile başlayacak. “Piyano Konçertosu La minör op.16” ve “Zafer Marşı” ile devam edecek olan konser, Rus besteci Çaykovski’nin “1812 Uvertürü” ile sona erecek.

BBDSO 2018-2019 sezon bilet satışları başladı. 4 Ekim Perşembe günü düzenlenecek açılış konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr/'den satın alınabiliyor.