GERİEN

Bursa Filarmoni Derneği

25 Mayıs -15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 54. Uluslararası Bursa Festivali, Uludağ Premium sponsorluğunda “Üç Soprano & Üç Tenor” eşliğindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası konseri ile başladı.

54. Uluslararası Bursa Festivali’nin klasikleşen ve yalnızca Bursa’da değil, çevre illerden de büyük ilgiyle takip edilen açılış konserine bu sene de Uludağ Premium sponsor oldu. 25 Mayıs’ta Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen açılış konserini, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, şef Oğuzhan Balcı yönetiminde gerçekleştirdi. “Sanat Sınır Tanımaz” konser başlığıyla, 54. Uluslararası Bursa Festivali’nde katılımcılara müzikle ilham verecek orkestraya, altı opera sanatçısından oluşan solist topluluğu “3 Soprano & 3 Tenor” eşlik etti.

Uludağ Premium sponsorluğuyla gerçekleşen açık hava konserinde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, en ünlü opera aryaları, napolitenleri, müzikaller, tangolar ve ulusal müziklerimizden yaptığı kolajla, katılımcıları Anadolu’dan Avrupa’ya, Asya’dan Dünya’ya ulaşan özgün bir müzikal yolculuğa çıkardı.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için www.bkstv.org.tr/tr/bursa-festivali sitesini ziyaret edebilirsiniz.