GERİEN

Uluslararası Bursa Festivali Açılış Konseri Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’ndan

Bu sene 55.’si düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nin açılışı 16 Mayıs Pazartesi günü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ile gerçekleşti. Klazz Brothers grubunun da katılımıyla gerçekleşen Senfoniküba konseri ile Küba ritimleri ve Latin ezgileri müzikseverlerle buluştu.

Uludağ Premium sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteğiyle geniş kitleleri klasik müzik ile buluşturan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 55. yılı olan Uluslararası Bursa Festivali’nin açılış konserini gerçekleştirdi. 16 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşen konserde BBDSO, dünyaca ünlü Klazz Brothers grubu ile birlikte özel bir projeyi sahneye koydu.

Fazlı Orhun Orhan şefliğinde gerçekleşen konserde Küba ritimleri ve Latin ezgileri ile Uluslararası Bursa Festivali açıldı. Çıkardıkları 7 albümle dünyada ismini duyuran ve sahip olduğu ödüllerle başarılarını kanıtlayan grup Klazz Brothers ile ortak bir proje yürüten BBDSO, klasik müzik ve latin müziğin harmanlandığı bir dinletiyi festival katılımcılarıyla buluşturdu.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için www.bkstv.org.tr/tr/bursa-festivali sitesini ziyaret edebilirsiniz.