GERİEN

Sıkça Sorulan Sorular

  • Yasemin Fatih Amato Kimdir?

Ürün yüze 15 cm mesafeden sıkıldıktan sonra parmak uçlarıyla masaj yapılır. Silmeye ya da durulamaya gerek yoktur. Kullanışlı ambalajı sayesinde sprey her açıdan (360 °) kolaylıkla sıkılabilir.

Makyajsız cilde gün içerisinde istenilen zamanlarda uygulanabilir. Etkisinin daha hızlı ve gözle görülür olması için temiz cilde uygulanması gerekir. Çünkü cilt gözeneklerinin kapalı olması Uludağ Cilt Bakım Spreyleri'nin faydalı olmasını geciktirir. Gözenekleri açık, temiz bir cilde uygulandığı taktirde spreyin etkileri daha hızlı olacaktır.

Doğal yapısı nedeniyle, yüzünüzü yıkadığınızda cildinizde kalan su damlaları ile aynı özelliği sergilerler. Yani nasıl ki su yüzünüzde leke yapmazsa, doğal maden suyu da yapmaz, aksine pürüzsüzleştirir.

Evet, her cilt tipi için uygundur. Ancak özellikle hamilelerin ciltlerine doğrudan uygulamadan önce doktorlarına danışmaları ve bileklerine sürerek alerjen testi yapmaları önerilir. Öte yandan dermatolojik testler yetişkinler için yapılmıştır.

Ürünümüzün içeriğinde fixative ve alkol bulunmadığı için makyaj sabitleyici özelliği yoktur, makyajın akmasına neden olabilir. Ayrıca Uludağ Premium Yüz Spreyleri'ni temiz ve makyaj öncesi cilde uygulamak en doğru olanıdır. Ancak gün içinde makyaj temizlemenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz, bu noktada cildi ferahlatmak ve canlandırmak için belirli miktar uygulanabilir.

Doğal yapısı nedeniyle göze temas etmesi büyük sorun yaratmaz ama diğer sprey çeşidimiz UV Koruyuculu ile temas halinde sabunlu suyla yıkamak faydalı olacaktır.

Gün içerisinde sıkça kullanabilme şansına sahipsiniz. Cildi koruma özelliğinin dışında, nemlendirme ve ferahlatması nedeniyle kullanım kolaylığı ve sıklığı yaratmaktadır. Kullanım sıklığı; yaş, cilt tipi, mevsim ve yıpranma durumuna göre değişmektedir.

Ultraviyole ışınlarının, ozon tabakasında meydana gelen sorunlar nedeniyle her yıl daha dik açıda gelmesi, cildimiz üzerinde büyük problemler yaşatmaktadır. Ayrıca gün içerisinde öğlen ve öğleden sonra güneşlenmeyi de önermemekteyiz. Üzerimizde kıyafetlerimiz varken SPF 30, UV Korumalı sprey faydalı olacaktır. Ama doğrudan güneşlenmede tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumda farklı ürünlerden destek alınabilir. Tehlikeli saatlerde güneşlenilmemelidir. Giysi, şapka, şemsiye kullanılmalı ve gölgede kalmaya dikkat edilmelidir. Güneşte kalındığında ise SPF korumalı cilt bakım spreyi 2 saatte bir tekrarlanmalıdır.

Güneş Koruyuculu ürün kullanım sonrasında havlu ile kurulandıktan, terledikten ve havuza/denize girdikten sonra yenilenmelidir. Güneş koruma etki süresi kişinin cilt tipine göre değişmektedir. Örneğin; kişinin cildi 15 dakikada güneşten etkileniyor ise, 15x30 SPF ile toplam 450 dk güneşin etkilerinden güneş etkilerinden korunabilir anlamına gelmektedir.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri gün boyunca kullanılabilen, yüzün nemini korumasına yönelik desteği bulunan doğal zengin mineralli bir kozmetik ürünüdür. Mineral desteği sayesinde cilde olumlu etkileri bulunur ve cildi ferahlatır. E vitamini ile zenginleştirilen varyantı antioksidan etkisi ile cildin canlanmasına ve nemlenmesine yardımcı olurken SPF özelliği bulunan varyantı ile cildi nemlendirir ve aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korur. Ürünler, 150 ml olarak 3 farklı çeşitte satışa sunulmaktadır.

Sade: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir ve ferahlatır. Sade versiyon merkez/ana üründür.

E Vitaminli: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir. İçeriğinde bulunan E vitamininin antioksidan etkisi cildin canlanmasına ve ferahlamasına yardımcı olur.

Güneş Koruyuculu: Zengin mineralli yapısı sayesinde cildin doğal yapısını destekler, cildi nemlendirir. 30 SPF yüksek koruma faktörü cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

1912’den beri Uludağ’daki kaynağından şişelenen Uludağ Doğal Maden Suyu, kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat bakımından zengin içeriğe sahiptir. Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri'nin içerisinde de Uludağ Doğal Maden Suyu kullanılmaktadır. Dolayısıyla Uludağ Doğal Maden Suyu’nun dengeli mineral yapısı Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri’nde de yer alır. Ayrıca E vitamini içeren varyantı E vitamininin antioksidan özelliği ile cildin canlanmasına ve nemlenmesine yardımcı olur ve cildi destekler. 30 SPF yüksek koruma faktörlü varyantı ise cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyi ile ilk kez bir Türk markası tarafından 3 farklı çeşit ile pazara yenilik getirilmiştir.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri'nin üç çeşidi de farklı yararlar sunar. Tüm ürünlerin mineralli yapıları sayesinde cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olmasının yanı sıra E vitamini içeren ürün cildin canlanmasını da sağlar. Güneş Koruyuculu ise mevsim boyunca sokakta, yaz aylarında deniz kenarında, kış aylarında kayak yaparken; yani güneş altında uzun süre bulunduğumuz ve güneşin doğrudan veya su/kar üzerinden yansıyarak cildimize ulaştığı durumlarda cildimizin güneşin zararlı etkilerinden korumasına yardımcı olur.

Dolayısıyla, tüketicilerimiz gün içinde kapalı alanda cildini nemlendirmek isteyebileceği gibi, sıcak günlerde cildini ferahlatmak için de bu üründen yararlanabilir. Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri E vitaminli ve sade varyantlarıyla sabah kalkınca veya geceleri yatmadan önce sıkıldığında cilde nüfuz ederek ihtiyacı olan mineralleri ve vitamini sağlar, cildin doğal nem dengesini korumasına destek olur ve güzel, canlı görünmesini sağlar. Ürünün tüm gün boyunca kullanılması ürünün etkisinin artmasını sağlar.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri dermatolojik testlerle, laboratuvar ortamında denetlenmiştir. Bu nedenle güvenli bir şekilde cilde uygulanabilir. Kimyasal-koruyucu analizi, stabilite testleri, koruyucu içermediğine dair testler, alkol paraben içermediğine dair testler, boya madde içermediğini kanıtlayan testler ve irritasyon testleri ile onaylanmıştır.

Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri ambalaj üzerinde belirtilen üretim tarihinden itibaren 1,5 yıl içerisinde tüketilmelidir.